Mycie silnika i podwozia

Od dawna trwa spór między zwolennikami, a przeciwnikami mycia czyszczenie silnika myjkąsilnika. Mimo, iż jesteśmy firmą, która wykonuje taką usługę, nie staramy się namawiać Klientów do jej wykonania. Przedstawimy kilka faktów, które mamy nadzieję pomogą Państwu podjąć decyzję w tej kwestii.

Czy mycie silnika jest konieczne?

Wbrew pozorom mycie silnika może się okazać czynnością niebezpieczną dla naszego pojazdu. Najczęściej taka operacja wykonywana jest myjkami ciśnieniowymi. Biorąc pod uwagę fakt, iż komora silnika "naszpikowana" jest układami elektronicznymi, a zwłaszcza w starszych samochodach mogą wystąpić nieszczelności w niektórych układach mechanicznych, ryzyko uszkodzenia jakiegoś podzespołu lub całego silnika nie jest wcale takie małe. Dlatego przed podjęciem decyzji warto sobie zadać pytanie, czy mycie silnika w moim aucie jest czynnością konieczną.

Kiedy należy wykonać mycie silnika?

Jednym z głównych powodów dla których należy wykonać mycie silnika jest wyciek oleju. W przypadku gdy silnik jest mocno zabrudzony wykrycie usterki oraz jej usunięcie może okazać się niemożliwe.

Drugim przypadkiem kiedy należy zdecydować się mycie silnika jest duży poziom jego zabrudzenia. Samochody, które na co dzień pokonują trasy na drogach nieutwardzonych, pokrytych na przemian piachem, błotem lub dużą ilością kałuż, są narażone na większe zabrudzenia. Duży stopień zabrudzenia komory silnika lub poszczególnych jego elementów może być bardzo niebezpieczny dla naszego samochodu.

Jest jeszcze trzeci powód dla którego warto się na taką czynność zdecydować - względy estetyczne. Zwolennicy mycia silnika twierdzą, że jest to taki sam element samochodu jak każdy inny i tak samo jak każdy inny powinien być okresowo czyszczony.

Z naszych obserwacji wynika, że Klienci najczęściej decydują się na mycie silnika przy okazji zlecenia nam kompleksowego czyszczenia samochodu lub w celach diagnostycznych, w ramach zlokalizowania wycieków. Taka usługa wykonywana jest na podnośniku, silnik jest myty od dołu i góry.  Pierwsza grupa Klientów chce pokazać potencjalnemu nabywcy, że silnik samochodu jest w dobrym stanie, nie ma w nim żadnych wycieków itp. uszkodzeń, a nie można tego stwierdzić przy silnie zabrudzonym silniku. Z kolei nowi nabywcy auta chcą mieć kompleksowo wyczyszczony samochód, łącznie z silnikiem, po to by móc stwierdzić w przyszłości, czy wszystkie podzespoły pracują prawidłowo i nie dochodzi do jakichkolwiek wycieków.

Dlaczego warto zlecić mycie profesjonalistom?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na mycie silnika, nie powinniśmy robić tego na własną rękę. Najlepiej zlecić taką usługę profesjonalnej myjni samochodowej.
Mycie silnika przez naszą firmę w dużym stopniu minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. Przed przystąpieniem do mycia zabezpieczamy układy elektroniczne. Usługę wykonujemy myjką parową. Dzięki temu ograniczamy niemal do zera ryzyko zalania lub zawilgocenia układów elektronicznych. W przypadku uciążliwych zabrudzeń, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych wspomagamy się myjką wysokociśnieniową, ale tylko tam gdzie brud zalega na elementach metalowych, typu belki lub wsporniki, z dala od układów elektronicznych. Po zakończeniu mycia, silnik każdorazowo jest suszony sprężonym powietrzem. Etapem końcowym tego procesu jest naniesienie dressingu na elementy plastikowe.

Cennik:

  • Mycie silnika: 150 - 250 zł
  • Mycie podwozia: 150 - 250 zł

Przykładowe efekty czyszczenia

autoklinika-white-transparent-100x108

Białystok

dawna 27-Lipca / dawny salon Peugeot, na przeciwko sklepu TESCO, przy stacji kontroli pojazdów

ul.Sosabowskiego 1 / 15-178 Białystok


Kontakt

tel. 606 20 7777
autoklinika.bialystok@gmail.com

Godziny pracy

Pn - Pt  08:00 - 17:00
Sobota  08:00 - 12:00