Serwis, czyszczenie i nabijanie klimatyzacji i ozonowanie wnętrz

Dezynfekcja Białystok

autoklinika dezynsekcja klimatyzacji białystok

Ozonowanie Białystok

ozonowanie klimatyzacji białystok
serwis_klimatyzacji

Zakres przeglądu klimatyzacji:


 • serwis klimatyzacji z uzupełnieniem czynnika,
 • test sprawności układu,
 • próba szczelności,
 • pomiar efektywności chłodzenia,
 • eliminacja nie przyjemnych zapachów,
 • odgrzybianie klimatyzacji: OZONOWANIE lub METODĄ ULTRADŹWIĘKOWĄ
 • wymiana filtra kabinowego.

Cennik:

 • przegląd klimatyzacji: 130 zł (sprawdzenie sprawności układu i test szczelności, wymiana oleju w układzie)
 • brakujące 100g czynnika przy uzupełnieniu: 30 zł
 • UV - 30 zł 
 • wymiana filtra kabinowego: 30-50 zł (cena uzależniona od trudności w dostępie do filtra)
 • dezynfekcja układu klimatyzacji i wnętrza kabiny: od 80 - 100 zł - OZONOWANIE lub METODĄ ULTRADŹWIĘKOWĄ

Klimatyzacja i jej Czyszczenie


Zdecydowana większość samochodów jeżdżących po naszych drogach wyposażonych jest system klimatyzacji. Pozwala on na komfortową podróż, zwłaszcza w ciepłe dni. Jednak, aby tak się stało o klimatyzację należy zadbać. Prawidłowa eksploatacja sprowadza się do corocznego przeglądu układu klimatyzacji.

Układ klimatyzacji składa się z wielu współpracujących ze sobą elementów. Niezwykle istotne jest, aby w określonych przedziałach czasowych regularnie kontrolować prawidłowe ich działanie.  W ten sposób za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy uniknąć kosztownych napraw, które mogą sięgać kilku tysięcy złotych w przypadku zatartej klimatyzacji.

Nieprawidłowo eksploatowana klimatyzacja oprócz wplywu na zasobność naszego portfela, negatywnie oddziaływuje na nasze zdrowie. Niesprawny lub zanieczyszczony układ klimatyzacji powoduje podrażnienie górnych dróg oddechowych, złe samopoczucie, nudności, podrażnienie spojówek oraz alergie.

Normalna eksploatacja samochodu związana jest z powstawaniem groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń, jak choćby:

dym tytoniowy – uporczywy, trudny do usunięcia nieprzyjemny zapach,
spaliny z innych samochodów – nieprzyjemny zapach,
rozlane napoje, jedzenie – nieprzyjemny zapach, rozwój bakterii,
pot ludzki – roztocza, nieprzyjemny zapach,
wilgoć plus zanieczyszczenia mechaniczne i organiczne obecne w powietrzu – rozwój mikroorganizmów, pleśni i grzybów – nieprzyjemny zapach zgnilizny, reakcje alergiczne, uczucie zmęczenia lub spadek koncentracji
materiały, których zrobione są fotele i obicia są korzystnym środowiskiem dla rozwoju roztoczy i pleśni,
zwierzęta – roztocza i zapach sierści,
rozlane płyny lub smary typu benzyna, olej samochodowy,
kiepskiej jakości pachnidła i poprawiacze zapachów.

Podstawowy przegląd klimatyzacji, powinien być uzupełniony o wymianę filtra kabinowego. Należy tego dokonać każdorazowo po przejechaniu 15000 km, ale nie rzadziej, niż co rok. Filtr kabinowy zapobiega dostawaniu się do wnętrza samochodu zanieczyszczeń takich jak: kurz, pył, sadza, pyłki roślin, itp. Zanieczyszczony powoduje wydostawanie się brzydkich zapachów z nawiewów. Może doprowadzić do rozwoju w tychże kanałach drobnoustrojów, pleśni i grzybów. Częstym objawem zanieczyszczonego filtra kabinowego są zaparowane szyby. W takich sytuacjach zalecamy przeprowadzenie dezynfekcji układu klimatyzacji i wnętrza kabiny. Prawidłowo przeprowadzony proces dezynfekcji uchroni nas przed narażeniem się na groźne choroby, typu grzybice gardła, czy też alergie.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z usługi co rocznej dezynfekcji układu klimatyzacji metodą ozonowania lub metodą ultradźwiękową - są to, naszym zdaniem, obecnie najskuteczniejsza, wśród metod wykorzystujących preparaty chemiczne, metoda czyszczenia układu klimatyzacji. Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową radzi sobie nawet z bardzo silnymi i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, wynikającymi np. z długiego okresu przerwy w użytkowaniu klimatyzacji, albo z rozkładających się resztek jedzenia jak np. mleko albo piwo.

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową:

usuwa złogi brudnego tłuszczu, kurz, pleśń i inne zabrudzenia z parownika i układu klimatyzacji,
usuwa przykre i uporczywe zapachy z wnętrza auta,
odkaża układ klimatyzacji i wnętrze samochodu zapobiegając alergiom,
niszczy i usuwa mikroorganizmy, roztocza, grzyby i bakterie,
usuwa pyłki oraz nikotynę.

Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Preparat użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny, nietoksyczny.

Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. W takiej postaci detergent znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.Po zakończeniu procesu czyszczenia mamy pewność, że układ klimatyzacji a także wnętrze samochodu są czyste i wolne od jakichkolwiek zapachów.
Zabieg czyszczenia klimatyzacji metodą ultradźwiękową wykorzystuje nabój skondensowanego płynu dezynfekującego.
Preparat jest rozbijany do postaci mgiełki, dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się efektywność działania preparatu.
Płyn krąży w układzie klimatyzacji i we wnętrzu samochodu, przez co dociera do wszystkich zakamarków.
Można się o tym przekonać obserwując proces czyszczenia. Patrząc przez szybę do wnętrza auta widzimy, jak mleczna mgła detergentu krąży w kabinie pojazdu.
Czy czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową jest lepsze od czyszczenia metodą ozonową?
Założywszy, że obie usługi wykonywane są przez wykwalifikowanego Technika i przy użyciu właściwych narzędzi można powiedzieć, że skuteczność obu metod jest porównywalna.
Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową daje dodatkowy profit w postaci przedłużonego działania preparatu. Środek dezynfekujący, zanim ulegnie całkowitej biodegradacji, pozostaje we wnętrzu samochodu i spowalnia rozwój pasożytów nawet przez kilka miesięcy.
Czyszczenie klimatyzacji metodą ozonową jest z kolei bardziej ekologiczne i zalecane dla alergików reagujących na działanie substancji chemicznych. Naszym zdaniem czyszczenie klimatyzacji metodą ozonową jest lepsze, gdy z samochodu korzystają małe dzieci.

Nasze rady :

Aby prawidłowo eksploatować układ klimatyzacji i zarazem korzystać z jego zalet, zebraliśmy klika pomocnych wskazówek i porad:

- Unikaj szoku termicznego.

Temperatura w wnętrzu nagrzanego samochodu może dochodzić nawet do 70st Celsjusza. Aby uniknąc szoku zanim włączysz klimatyzację jedź przez chwilę z otwartymi oknami. W ten sposób szybko wywiejesz gorące powietrze.

- W celu szybkiego schłodzenia kabiny włącz klimatyzację i zamkniety obieg powietrza.

- Do pożądanej temperatury dochodź stopniowo, zmniejszając jej poziom o 2-3 stopnie.

- Staraj się nie przekraczać poziomu rożnicy 12st Celsjusza miedzy temperaturą zewnętrzna otoczenia i wnętrza samochodu.

- Pamiętaj aby wyłączyć klimatyzację na kilka minut przed końcem podróży. W ten sposób Twój organizm łatwiej zaakceptuje wysoką temperaturę na zewnątrz.

- Stosuj obieg wewnętrzny tylko w uzasadnionych przypadkach i na krótkie chwile.

- Używaj klimatyzacji regularnie, również zimą. Stosuj klimatyzację do osuszania zaparowanych szyb i ogrzewania wnętrza samochodu. Włącz ją co najmniej raz w tygodniu na kilka minut. Zapewni to krążenie czynnika i oleju w układzie i zapobiegnie jego rozszczelnieniu.

64904988_434655040421393_5259948182854434816_n
FullSizeRender (1)
autoklinika-white-transparent-100x108

Białystok

dawna 27-Lipca / dawny salon Peugeot, na przeciwko sklepu TESCO, przy stacji kontroli pojazdów

ul.Sosabowskiego 1 / 15-178 Białystok


Kontakt

tel. 606 20 7777
autoklinika.bialystok@gmail.com

Godziny pracy

Pn - Pt  08:00 - 17:00
Sobota  08:00 - 12:00