Klimatyzacja

autoklinika dezynsekcja klimatyzacji białystok
ozonowanie klimatyzacji białystok
serwis_klimatyzacji

Zakres przeglądu klimatyzacji:


 • serwis klimatyzacji z uzupełnieniem czynnika,
 • test sprawności układu,
 • próba szczelności,
 • pomiar efektywności chłodzenia,
 • eliminacja nie przyjemnych zapachów,
 • odgrzybianie klimatyzacji/ozonowanie wnętrza,
 • wymiana filtra kabinowego.

Cennik:

 • przegląd klimatyzacji: 100 zł (sprawdzenie sprawności układu i test szczelności, wymiana oleju w układzie)
 • każde brakujące 100g czynnika: 25 zł
 • wymiana filtra kabinowego: od 20 zł (cena uzależniona od trudności w dostępie do filtra)
 • dezynfekcja układu klimatyzacji i wnętrza kabiny: od 70 - 100 zł.

Klimatyzacja


Zdecydowana większość samochodów jeżdżących po naszych drogach wyposażonych jest system klimatyzacji. Pozwala on na komfortową podróż, zwłaszcza w ciepłe dni. Jednak, aby tak się stało o klimatyzację należy zadbać. Prawidłowa eksploatacja sprowadza się do corocznego przeglądu układu klimatyzacji.

Układ klimatyzcji składa się z wielu współpracujących ze sobą elementów. Niezwykle istone jest, aby w określonych przedziałch czasowych regularnie kontrolować prawidłowe ich działanie.  W ten sposób za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy uniknąć kosztownych napraw, które mogą sięgać kilku tysięcy złotych w przypadku zatartej klimatyzacji.

Nieprawidłowo eksploatowana klimatyzacja oprócz wpīywu na zasobność naszego portfela, negatywnie oddziaływuje na nasze zdrowie. Niesprawny lub zanieczyszczony układ klimatyzacji powoduje podrażnienie górnych dróg oddechowych, złe samopoczucie, nudności, podrażnienie spojówek oraz alergie.

Podstawowy przegląd klimatyzacji, powinien być uzupełniony o wymianę filtra kabinowego. Należy tego dokonać każdorazowo po przejechaniu 15000 km, ale nie rzadziej, niż co rok. Filtr kabinowy zapobiega dostawaniu się do wnętrza samochodu zanieczyszczeń takich jak: kurz, pył, sadza, pyłki roślin, itp. Zanieczyszczony powoduje wydostawanie się brzydkich zapachów z nawiewów. Może doprowadzić do rozwoju w tychże kanałach drobnoustrojów, pleśni i grzybów. Częstym objawem zanieczyszczonego filtra kabinowego są zaparowane szyby.

 

W takich sytuacjach zalecamy przeprowadzenie dezynfekcji układu klimatyzacji i wnętrza kabiny. Prawidłowo przeprowadzony proces dezynfekcji uchroni nas przed narażeniem się na groźne choroby, typu grzybice gardła, czy też alergie.

Nasze rady :

Aby prawidłowo eksploatować układ klimatyzacji i zarazem korzystać z jego zalet, zebraliśmy klika pomocnych wskazówek i porad:

- Unikaj szoku termicznego.

Temperatura w wnętrzu nagrzanego samochodu może dochodzić nawet do 70st Celsjusza. Aby uniknąc szoku zanim włączysz klimatyzację jedź przez chwilę z otwartymi oknami. W ten sposób szybko wywiejesz gorące powietrze.

- W celu szybkiego schłodzenia kabiny włącz klimatyzację i zamkniety obieg powietrza.

- Do pożądanej temperatury dochodź stopniowo, zmiejszając jej poziom o 2-3 stopnie.

- Staraj się nie przekraczać poziomu rożnicy 12st Celsjusza miedzy temperaturą zewnętrzna otoczenia i wnętrza samochodu.

- Pamiętaj aby wyłączyć klimatyzację na kilka minut przed końcem podróży. W ten sposób Twój organizm łatwiej zaakceptuje wysoką temperaturę na zewnątrz.

- Stosuj obieg wewnętrzy tylko w uzasadnionych przypadkach i na krótkie chwile.

- Używaj klimatyzacji regularnie, również zimą. Stosuj klimatyzację do osuszania zaparowanych szyb i ogrzewania wnętrza samochodu. Włącz ją co najmniej raz w tygodniu na kilka minut. Zapewni to krążenie czynnika i oleju w układzie i zapobiegnie jego rozszczelnieniu.

13124517_835133369964617_3888902354033710042_n
FullSizeRender (1)
autoklinika-white-transparent-100x108

Białystok

dawna 27-Lipca / dawny salon Peugeot, na przeciwko sklepu TESCO, przy stacji kontroli pojazdów

ul.Sosabowskiego 1 / 15-178 Białystok


Kontakt

tel. 606 20 7777
autoklinika.bialystok@gmail.com

Godziny pracy

Pn - Pt  08:00 - 17:00
Sobota  08:00 - 12:30