Malarnia proszkowa - Malowanie proszkowe felg

Dzięki malowaniu proszkowemu jesteśmy w stanie uzyskać niezwykle wysoką jakość malowanych powierzchni, które są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy mróz. Z racji tego metoda ta jest często wykorzystywana  do malowania felg aluminiowych oraz stalowych. Wybierając malowanie proszkowe felg nasz Klient uzyska zdecydowanie ładniejszy wygląd swojego samochodu. Odwiedź naszą malarnię proszkową w Białymstoku!

Malowanie proszkowe felg - technologia

Polega ona na nakładaniu na metal (wcześniej oczyszczonego mechanicznie i chemicznie) farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Dzięki naładowanym w pistolecie cząsteczkom, farba osadza się na uziemionej malowanej feldze. Następnie malowane felgi z nałożoną warstwą farby umieszczamy w piecu rozgrzanym do temperatury około 200 stopni gdzie następuje stopnienie oraz utwardzenie powłoki farby. W zależności od temperatury czas utwardzania wynosi około 20 minut. Dzięki zastosowanej technologii powłoka jest odporna na korozję, chemikalia, czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.  Odporność termiczna powłoki wynosi ok. 100°C.

 

Proszkowe malowanie felg – odwiedź malarnię proszkową w Białymstoku

Felgi to bardzo istotna część, która może wpływać na wygląd naszej maszyny w niewiarygodny sposób. Fani motoryzacji oraz jej znawcy są w stanie rozpoznać dobrze zrobione felgi czy alufelgi, niezależnie od tego czy nowe czy używane, prędzej czy później konieczne będzie odrestaurowanie, wie o tym każdy kto zainwestował w drogie i nowiutkie alufelgi! Jednym z etapów ich odnawiania jest malowanie, najnowocześniejsza dostępna metoda to malowanie proszkowe, które niewątpliwie jest również najlepszą metodą na zadbanie o felgi w przyszłości.

  1. Zanim zaczniemy malowanie proszkowe felg

Bardzo istotnym procesem jest przygotowanie naszych felg lub alufelg przed procesem malowania proszkowego, ponieważ jest to konieczne aby warstwa farby przylegała gładko i była trwała. W tym celu powinniśmy udać się do malarni proszkowej felg w Białymstoku, gdzie przed malowaniem odbędzie się ocena wgnieceń i ewentualne prostowanie ich oraz oczyszczanie metodą piaskową. Metoda ta ma celu starcie starej warstwy lakieru i farby oraz dotarcie do „rdzenia” felgi, dzięki czemu nakładane nowe warstwy będą dobrze przylegać oraz będą mniej podatne na dalsze uszkodzenia. Dobrze jest aby po oczyszczeniu piaskowym nałożyć warstwę lakieru przeciwko korozji, który wzmocni trwałość naszych felg.

  1. Na czym polega proszkowe malowanie felg

Malowanie proszkowe felg w Białymstoku jest wykonywane za pomocą specjalnie elektrostatycznie naładowanych cząsteczek farby za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego. Odbywa się to pod dużym ciśnieniem. Po nałożeniu odpowiedniej grubości warstwy lakieru w odpowiednio jednolitą warstwę konieczne jest wypieczenie całości w odpowiednim piecu, gdzie temperatura dochodzi nawet do 210 stopni. Pod wpływem temperatury farma się topi i stapia w jednolitą masę, dzięki czemu ma ona równy i jednolity stopień pokrycia. Następnie pozostawia się lakier do stężenia oraz utwardzenia. Dobrym sposobem na przedłużenie efektu nałożenie odpowiedniego lakieru na wierzch. Warto spytać o to specjalistę w salonie.

  1. Kiedy i gdzie wykonywać proszkowe malowanie

Obecnie malowanie proszkowe felg jest niezwykle popularne, z tego powodu często odbywa się to w przeciągu jednego dnia, czasem nawet tego samego dnia, ponieważ jest to standardowy zabieg w salonach mechanicznych dzięki czemu nie musimy specjalnie długo na to czekać. Warto mimo wszystko wybrać dobrego mechanika, aby całość była starannie wykonana – odpowiednio nałożony lakier proszkowy może znacznie przedłużyć nie tylko użyteczność naszych felg, ale również ich wygląd!

  1. Czy warto malować proszkowo

Zdecydowanie warto! Metoda proszkowego lakierowania sprzyja „długiemu życiu” felg, zapobiega korozjom oraz dużym uszkodzeniom. Dobrze wypieczona farba jest twardą warstwą izolacyjną oraz ochronną przed uszkodzeniem samej felgi. Dodatkowym atutem jest fakt, że możemy wybierać właściwie z całej palety kolorów, gdyż farby proszkowe istnieją w każdym wybranym przez nas kolorze, ich paleta jest nieporównywalna do innych metod malowania.

autoklinika-white-transparent-100x108

Białystok

dawna 27-Lipca / dawny salon Peugeot, na przeciwko sklepu TESCO, przy stacji kontroli pojazdów

ul.Sosabowskiego 1 / 15-178 Białystok


Kontakt

tel. 606 20 7777
autoklinika.bialystok@gmail.com

Godziny pracy

Pn - Pt  08:00 - 17:00
Sobota  08:00 - 12:00